Tue06182019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Jelgavas gaļas kombināta prioritāte būs eksports
Четверг, 12 Февраля 2009 00:00

Jelgavas gaļas kombināta prioritāte būs eksports

Автор 
AS «Jelgavas gaļas kombināts» (JGK) jaunais līdzīpašnieks Igaunijas un Zviedrijas kopuzņēmums «Masa Invest» par prioritātēm uzņēmuma attīstībā izvēlējies eksporta apjomu palielināšanu un investīcijas jaunās iepakošanas līnijās, informēja AS «Jelgavas gaļas kombināts» jaunais padomes loceklis, «Masa Invest» vadītājs un dibinātājs Avo Kāsiks.

«Akciju pārpirkšanas procedūru mēs sākām 2008.gada beigās un īstenojām 2009.gada janvārī. Patlaban fokusējamies uz uzņēmuma efektivitāti un eksporta īpatsvara palielināšanu pārdošanā. Jaunus potenciālos eksporta tirgus saskatām Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā. Pirmās investīcijas plānojam veikt iepakošanas līnijā, lai palielinātu auksti kūpināto desu ražošanas kapacitāti,» pauda Kāsiks.

Saistībā ar līdzīpašnieku maiņu 10.februārī notikušajā JGK akcionāru sapulcē iecelta jauna padome, kurā strādās Avo Kāsiks, Kaido Hāmers un Aivars Graudiņš. Izmaiņas skārušas arī valdi, kurā ir agrākās valdes locekļi, taču no septiņiem uz trim locekļiem samazināts tās apjoms, aģentūru LETA informēja Ināra Grejere, kas joprojām ir JGK valdes priekšsēdētāja.
Uzņēmuma padomē vairs nav līdzšinējās lielākās īpašnieces Līvijas Lūses, kura savas akcijas pārdevusi Igaunijas investoram, kam tagad ir kontrole pār uzņēmumu, taču precīzu akciju samēru uzņēmuma pārstāvji nepublisko.

«JGK joprojām ir vienīgais gaļas pārstrādātājs Latvijā, kas ieguvis ISO 2200 kvalitātes vadības sertifikātu, kurš ļauj piegādāt preces ES mērogā. Esam saņēmuši attiecīgo sertifikātu Krievijā. Mūsu eksporta iestrādes turpināsim attīstīt plašāk, sākotnējo akcentu eksportā liekot uz Skandināviju,» skaidroja Grejere.

Jelgavnieki.lv jau ziņoja, ka JGK iegādājusies Igaunijas un Zviedrijas investīciju kompānija «Masa Invest». Darījuma summa netiek atklāta.

Kāsiks stāstīja, ka uzņēmums plāno palielināt tirgus daļu Latvijā, kā arī sākt produkcijas eksportu uz Krieviju, Zviedriju un Igauniju. «Mūsu tuvākajos plānos ir attīstīt JGK zīmolu, ieviest jaunus iepakojumus un izvērst mārketinga aktivitātes,» sacīja Kāsiks.

Pēc neauditētiem uzņēmuma datiem, pērn JGK apgrozījums ir sasniedzis 8,7 miljonus latu.

jelgavnieki.lv

{jcomments on}

Прочитано 6546 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO